CUBOFIX ULTRA ISI YALITIM LEVHA YAPIŞTIRMA HARCI

ÜRÜN TANIMI
Çimento esaslı, tek bileşenli, polimer katkılı, uygulama kolaylığı sağlayan, esnek, ısı yalıtım levhaları (EPS, XPS ve Taş yünü ) için hazırlanmış yapışma özelliği çok yüksek yapıştırma harcıdır. Gri ve beyaz olarak üretilmektedir.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekânlarda, ısı yalıtım levhalarının (EPS, XPS ve Taşyünü) tuğla, sıva ve beton yüzey üzerine yapıştırılmasında kullanılır. Suya dayanıklıdır. Kolay uygulanır, mükemmel yapışma sağlar. Esnektir. Yüksek stabilite sağlar, sarkma ve çatlama yapmaz. Su buharı geçirimli olup, yüzeyin nefes almasını sağlar.

YÜZEYİN HAZIRLANMASI
Uygulama yapılacak yüzeylerin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey boya, yağ ve deterjan v.b yapışmayı engelleyecek her türlü maddeden arındırılmalıdır. Eski boyalı yüzeylerde kabarmış kısımlar kazınarak temizlenmeli, çatlak ve delikler CUBOFIX tamir harçları ile onarılmalıdır. Sıcak ve rüzgârlı havalarda uygulama yüzeyi nemlendirilmelidir.

UYGULAMA
25 kg CUBOFIX Ultra Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı içerisine 6-7 lt temiz suya ilave edilerek düşük devirli bir mikser ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım 5-10 dk
dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak uygulamaya geçilir. Kaptaki karışım ~2 saat içinde tüketilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeye bağlı olarak;

1. Tüm yüzeye yapıştırma metodu: Hazırlanan CUBOFIX Ultra Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı taraklı bir mala ile ısı yalıtım levhasının kenarlarda 1 cm boşluk kalacak şekilde tüm yüzeye uygulanır.
2. Çerçeve metodu ile yapıştırma metodu: CUBOFIX Ultra Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı ısı yalıtım levhasının kenarlarına çerçeve şeklinde sürülür ve ortasına 1 veya 2 nokta
öbekleme yapılır.
Her iki metotta da levhalar yeterli basınç uygulanarak yüzeye yapıştırılır ve harç kurumasını tamamladıktan sonra (min 24 saat) dübelleme işlemine geçilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu yapılacak olan dübelleme işlemi sırasında dübel arkasında yapıştırma harcı bulunmalıdır.

AMBALAJ VE SARFİYAT
25 kg lıkkraft torba - 4-5 kg / m²

DEPOLAMA ŞARTLARI
Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun depolama şartlarında raf ömrü 12 aydır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir.

SAĞLIĞA ZARARLILIK
Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkayınız. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Online

Kataloglar

Tüm yaşam alanlarında, içten dışa

tabandan tavana çözümler sunarak, keyif dolu mekanlar yaratıyoruz.

Cubo Boya bir Başergün A.Ş. kuruluşudur. © 2020.