CUBOFIX ULTRA ISI YALITIM LEVHA SIVA HARCI

ÜRÜN TANIMI
Çimento esaslı, tek bileşenli, polimer ve elyaf katkısı sayesinde çatlama yapmayan, uygulama kolaylığı sağlayan, esnek, ısı yalıtım levhaları (EPS, XPS ve Taşyünü ) için hazırlanmış yapışma özelliği çok yüksek sıva harcıdır. Gri ve beyaz olarak üretilmektedir.

KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekânlarda, ısı yalıtım levhalarının (EPS, XPS ve Taşyünü )üzerine fileli sıvauygulamalarında kullanılır. Suya dayanıklıdır. Kolay uygulanır, mükemmel yapışma sağlar. Esnektir. yüksek stabilite sağlar, sarkma ve çatlama yapmaz. Su buharı geçirimli olup, yüzeyin nefes almasını sağlar.

YÜZEYİN HAZIRLANMASI
Uygulama yapılacak levhaların yüzeyi sağlam ve yapışmayı önleyecek her türlü maddeden arındırılmış olmalıdır. Levhalar arasında boşluklar var ise köpük ile veya aynı malzeme ile kapatılmalıdır. Dübelleme işlemi ile pencere – kapı birleşimi ve bina merkezlerinin köşe profil montajının bitmiş olması gerekmektedir.

UYGULAMA
25 kg CUBOFIX Ultra Isı Yalıtım Levha Sıvasına 6-7 lt temiz suya ilave edilerek düşük devirli bir mikser ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım 5-10 dk dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak uygulamaya geçilir. Kaptaki karışım ~2 saat içinde tüketilmelidir. Dübelleme işlemi ile pencere, kapı birleşimi ve bina merkezlerinin köşe profil montajı biten
levhaların üzerine hazırlanan sıva harcı 8 veya 10 mm kalınlığındaki taraklı mala ile yüzeye uygulanır yüzeye uygulanan sıva harcı yaş iken donatı filesi yukarıdan aşağıya bastırılıp gerilerek sıva harcının içerisine gömülür. Donatı filesinin ek yerlerinde 10 cm'lik bindirme yapılmalıdır. Yapılan sıva kalınlığı min 3 mm olmalı ve file altında kalan sıva harcı kalınlığı min 2 mm olmalıdır. File altta kalır ise yüzey gerilmesi için kullanılan file istenilen görevi yerine getirmez. Sıcak ve rüzgârlı havalarda uygulama yüzeyi nemlendirilmelidir. +5° C altında ve +35° C nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş malzemeye toz veya su ilavesi yapılarak kullanılmamalıdır

AMBALAJ VE SARFİYAT
25 kg'lıkkraft torba - 4-5 kg / m²

DEPOLAMA ŞARTLARI
Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz
bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun
depolama şartlarında raf ömrü 12 aydır. Torba
açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir.

SAĞLIĞA ZARARLILIK
Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir.
Kaza ile yutulduğunda veya göze temas
ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında
bol su ile yıkayınız. Uygulama esnasında,
iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu
eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır.

Online

Kataloglar

Tüm yaşam alanlarında, içten dışa

tabandan tavana çözümler sunarak, keyif dolu mekanlar yaratıyoruz.

Cubo Boya bir Başergün A.Ş. kuruluşudur. © 2020.